Zentiva B-Komplex forte 100 dražé

Zentiva B-Komplex forte 100 dražé pro dobrou činnost nervové soustavy, zdravou pokožku, proti únavě. Komplex vitaminů skupiny B pro správnou funkci tkání.

Dostupnost: Není skladem
Výrobce: Zentiva, a.s., Praha
Kategorie: Senioři v kondici
Klidný spánek a pevné nervy!
Vitamíny, minerály, antioxidanty
Expedice: Dočasně nedostupný

Známý a léty prověřený preparát B-komplex forte od Zentivy obsahuje směs vitaminů skupiny B. Jako zdroj vitaminu B je vhodný pro snížení únavy a vyčerpání, k dobré činnosti nervové soustavy a také pro zdravou pokožku a sliznice (například při výskytu aftů, oparů, praskání koutků úst a podobně).

Vitamin B1 (thiamin) má příznivé účinky na nervový systém. Pomáhá při únavě. Při velké námaze (fyzické i psychické včetně stresu) jeho potřeba v těle stoupá; časté pití kávy nebo čaje jeho přitom jeho množství snižuje. Tělo si nedokáže vytvářet jeho zásoby, proto je nezbytné jej stále dodávat potravou.

Vitamin B2 (riboflavin) je nutný pro zdravou pokožku, oči, činnost srdce a dalších orgánů. Nejvíce je ho obsaženo v potravě živočišného původu (maso, zejména vnitřnosti, mléko, vejce, ryby a další), vegetariáni či vegani by jej proto měli užívat v tabletkách, popřípadě podstatně zvýšit objem dalších potravin, kde je obsažen (například ořechů). Zvýšená potřeba vitaminu B2 nastává při antibiotické léčbě, užívání antikoncepčních tablet i u některých onemocnění (cukrovka, celiakie, nemoci jater, štítné žlázy).

Vitamin B6 (pyridoxin) pomáhá léčit nervové obtíže nebo chudokrevnost. Jeho zvýšený přísun je vhodný pro osoby s vyšší konzumací bílkovin (například sportovci), pro celiaky i pro ženy užívající hormonální antikoncepci.

Vitamin B3 (niacin, kyselina nikotinová nebo též vitamin PP) je nezbytný pro to, aby organismus dokázal získat energii z potravy. Jeho podávání je velmi vhodné při zvýšené námaze tělesné i duševní a také při konzumaci alkoholu a sladkých jídel. Více jej potřebují starší lidé, těhoté a kojící ženy, osoby s onemocněním ledvin či s infekčním horečnatým onemocněním.

Vitamin B5 (kyselina pantothenová) je v organismu nezbytná pro syntézu životně důležitých látek (hormonů, hemoglobinu a mnoha dalších). Vyskytuje se prakticky ve všech potravinách (její nedostatek proto bývá velmi vzácný). Jeho nedostatek se projevuje nespavostí, depresemi, nehchutenstvím, nižší odolností vůči infekcím a také křečemi v nohou. Chybějící vitamin B5 může podle nedávné studie také vyvolávat akné (a další poruchy kůže). Chemicky příbuzná látka, panthenol, je součástní mnoha kosmetických přípravků.

Dávkování: Dospělí a děti od 12 let 1 dražé denně (pokud lékař nedoporučí jinak).

Předávkování vitaminy skupiny B obecně prakticky není možné, protože jejich nadbytek tělo okamžitě vylučuje močí (tyto vitaminy jsou rozpustné ve vodě).

Kontaktní formulář

* Povinné údaje


Vložit nový komentář

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím