Tanno-Hermal Lotio 100ml

Zdravotnický prostředek s vysušujícími účinky proti svědění a mokvání kůže.

Dostupnost: Není skladem
Výrobce: Hermal Kurt Herrmann, Reinbek
Kategorie: Senioři v kondici
Připraveni na cesty
Pečujte o zdraví dětí!
Alergie
Expedice: Dostupný na dotaz

Tanno-Hermal tělové mléko působí na základě svých fyzikálně chemických vlastností hojivě na mokvající, infikovanou, svědící a zarudlou pokožku. Obsahuje pevné látky, které běžně tvoří základ tekutých pudrů - oxid zinečnatý a talek a kromě nich pro účinek velmi důležité syntetické třísloviny. Tyto látky na sebe váží sekret v ráně a nad nemocným místem pokožky vytvářejí ochranný film. Vysušením rány urychlí její hojení a znemožňují další růst a šíření bakteriální infekce (odebírají mikroorganismům přirozenou živnou půdu). Výrazně zmírňují svědění a podráždění v zasažených místech.

Třísloviny neboli taniny jsou látky rostlinného původu trpké svíravé chuti. Jsou obsaženy například v čaji, víně a některých léčivých rostlinách (dubová kůra, řepík, mochna, šalvěj a mnoho dalších). Mají schopnost srážet bílkoviny - tato vlastnost jim umožňuje vytvořit nad obnaženou poškozenou tkání ochranný film, pod kterým probíhá hojení a regenerace. Ve farmacii se využívají buď vnitřně k zastavení průjmů a jako protijedy v případě některých otrav nebo zevně do přípravků proti hemoroidům, k zastavení krvácení, hojení ran, popálenin, omrzlin a kožních defektů různého původu.

Tanno-Hermal tělové mléko můžete použít pro lepší zhojení mokvajících povrchových poranění, zánětlivých změn na kůži (pupínky, vřídky), dermatitid (včetně plenkové). Obzvlášť vhodný je v případě svědivých a mokvavých vyrážek a tekutinou naplněných puchýřků, jako jsou plané neštovice nebo opar. Další potíží, při které Tanno-Hermal pomáhá, jsou opruzeniny u dětí i dospělých; aplikovat můžete v případě obtíží i preventivně v místě kožních záhybů, v podpaží, pod prsy, v oblasti genitální i anální, mezi stehny či mezi prsty. Velmi vhodný je i při nadměrném pocení. Pomáhá také při svědivých vyrážkách a poštípání hmyzem.

Použití: Několikrát denně podle potřeby naneste v tenké vrstvě na postižená místa na kůži. Před použitím dobře protřepejte. V případě, že se problém nezlepší během dvou týdnů používání, vyhledejte lékaře. V případě zvýšeného pocení a vzniku opruzenin můžete používat i několik týdnů. Nenanášejte do očí. Vhodné pro všechny věkové kategorie, těhotné i kojící ženy.

Kontaktní formulář

* Povinné údaje


Vložit nový komentář

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím