Parodontax Classic zubní pasta bez fluoru 75ml

Parodontax Classic je zubní pasta bez obsahu fluoru. Chrání dásně, brání tvorbě zubního plaku a vzniku zubního kazu. Pomáhá při zánětech a krvácení dásní.

Dostupnost: Skladem
Výrobce: GlaxoSmithkline Inc.
Kategorie: Zuby a ústní hygiena
Expedice: Expedice do 48 hodin

75 Kč

Cena bez DPH: 61,98 Kč
Stará cena: 85 Kč
Ušetříte: 10 Kč, 12%
DOPRAVA již od 58,- Kč

Léčivá zubní pasta Parodontax Classic je jedinečná pro své složení obsahující výtažky z léčivých bylin. Omezuje tvorbu zubního plaku, růst a množení škodlivých bakterií. Má na dásně stahující efekt napomáhající léčbě zánětu a ústupu krvácení. Upravuje pH v dutině ústní, a tak pomáhá bojovat proti zubnímu kazu a zánětu dásní. Parodontax Classic obsahuje výtažky ze šesti léčivých bylin (heřmánku, echinacey, šalvěje, máty, myrhy a ratanhie) a bikarbonát sodný. Neobsahuje fluor. Díky svému složení a vlastnostem je účinnou prevencí parodontózy, zánětu dásní a zubního kazu. Při akutním krátkodobém řešení vyšší krvácivosti dásní je vhodné Parodontax zubní pastu kombinovat s Parodontax ústní vodou nebo Corsodylem. Výrobky Parodontax obsahují extrakty léčivý bylin:

Heřmánek pravý (Matricaria Chamomilla) je rozšířená vonná bylina. Roste jako plevel, nejčastěji v obilí. Heřmánkový květ se hojně využívá v lékařství i kosmetice. Při zevním použití má hojivé a zklidňující účinky a mírní bolest.

Třapatka nachová (Echinacea purpurea) je vytrvalá okrasná bylina, jejíž kořen i nať se sbírají a využívají pro posílení imunity a urychlení hojení.

Šalvěj lékařská (Salvia officinalis) je vytrvalá aromatická rostlina používaná jaké léčivka i jako koření. Zevně má účinky dezinfekční a adstringentní (stahující). Hojí a léčí záněty dásní a sliznice dutiny ústní, zároveň potlačuje nežádoucí pachy. Je proto často přidávaná do zubní past, zubních vod a dalších dentálních přípravků. Doporučuje se i žvýkání čerstvých šalvějových listů či kloktání a vyplachování šalvějovými nálevy.

Máta peprná (Mentha piperita) je charakteristicky vonná trvalka pěstovaná jako léčivka. Obsahuje mentol a další vonné silice. Přidává se také do zubních past a vod, žvýkaček a větrových bonbonů.

Myrha je pryskyřice modrozelené barvy získávaná ze stromu myrhovníku (Commiphora), který je domovem v Somálsku a Etiopii. Tvoří hlavní složku kadidla a parfémů a byla odpradávna velmi cenná (často cennější než zlato stejné váhy). V lidovém léčitelství se užívá při zánětech dutiny ústní různého původu (bakteriálního, virového či kvasinkového).

Ratanhie radix - kořen Krameria triandra, keře se silným a bohatým kořenovým systémem. Z kořen se ve farmacii vyrábí tinktura, která má silně adstringentní (stahující) účinky. Z ní se pak připravují kloktadla či ústní vody, které pomáhají při zánětech v dutině ústní, parodontóze, zánětech hrtanu, hltanu a podobně.

Použití: Používejte jako běžnou zubní pastu alespoň 2x denně, po jídle.

Kontaktní formulář

* Povinné údaje


Vložit nový komentář

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím