Proč používat kosmetiku po opalování?

Zdravé opalovaní, jak spoužívat opalovací prostředkyZ rozsáhlého průzkumu týkajícího se opalování a používání opalovacích přípravků vyplývá, že jsme si již zvykli používat prostředky s ochranným faktorem proti slunečnímu záření. Ovšem pečující kosmetiku pro ošetření pokožky namáhané sluncem stále nepoužívá více jak pětina Čechů.

Z tohoto průzkumu samozřejmě vychází lépe ženy, ty péči po slunění věnují více pozornosti. Zajímavostí je, že téměř 30% mužů (respondentů) nikdy v životě after sun kosmetiku nepoužilo. Největší skupina všech dotázaných (60%) si dopřeje ošetření kůže po slunění pouze občas.

Daylong after sun Repair po opalováníK čemu nám jsou after sun?

Sluneční paprsky znamenají pro naši kůži obrovskou zátěž. Jelikož jsme po větší část roku chráněni oděvem, musí si naše pokožka při vyšším a delším působení UV záření s novou situací poradit. Zejména u osob světlých fototypů dochází k obranné zánětlivé reakci (projevující se zčervenáním kůže) pro ochranu buněčných jader. U vyšších fototypů způsobí nadměrné slunění většinou mírné zarudnutí a intenzivní pigmentaci. Ta má za úkol utvořit jakýsi ochranný štít nad jádry buněk. Zároveň dochází ke ztluštění rohové vrstvy pokožky (loupeme se).

Přípravky určené k aplikaci po opalování díky obsaženém dexpanthenolu a vitaminů napomáhají zklidnit tento zánět, pokožku hydratují a většina z nich i příjemně chladí a přináší tak úlevu. Pokud tedy potřebujete skutečně ulevit sluncem namáhané kůži, zvolte například Daylong after sun Repair s obsahem dexpanthenolu, zvlhčujícího glycerinu a vitaminu E pro regeneraci a dlouhodobou hydrataci pokožky. Navíc obsahuje unikátní enzym na opravu DNA (DNA-endonukleáza) v poškozených buňkách. Dochází tak nejen k rychlé regeneraci, ale i k prevenci předčasného stárnutí kůže.


 

Autor textu: Mgr. Bc. Jindra Vařachová, MBA

Tyto články mají pouze informativní charakter a nenahrazují poradenství lékaře, či lékárníka. V rámci jednotlivých témat se snažíme poskytnout objektivní, vyvážené a pravdivé informace, avšak v rámci omezeného prostoru nemusí být zcela vyčerpávající. Účelem není nabádání k neuvážené spotřebě léčivých přípravků. Při výběru vhodného přípravku a o jeho účincích a způsobu užívání se poraďte s lékárníkem či lékařem. Čtěte pozorně příbalový leták.
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím