Probiotika

Probiotické bakterie

Doporučený doplněk nejen při léčbě antibiotiky

Už se vám to možná někdy stalo. Při užívání lékařem předepsaných antibiotik vás zaskočil doprovázený průjem, trávicí potíže, alergická reakce, či nepříjemná kvasinková infekce. Jak můžeme předejít těmto nežádoucím komplikacím?

Milionkrát důležitá střevní mikroflóra

Přirozenou součástí trávicí soustavy je střevní mikroflóra, tvořená miliardami bakterií, které mají nezastupitelný význam pro správné fungování organismu. Podporují trávení, vytvářejí důležité látky (např. vitaminy skupiny B), spolupracují s buňkami imunitního systému. Zároveň brání nežádoucím bakteriím usídlit se ve střevech a chrání organismus před škodlivými látkami ve stravě. Správné fungování této mikroflóry však může narušit celá řada vlivů, jako jsou nesprávné stravování, zatížení organismu, stres, či užívání antibiotik. Právě antibiotika působí rychle a účinně proti bakteriálním infekcím, mohou však ničit také pro naše tělo životně důležité prospěšné bakterie, tvořící například onu střevní mikroflóru.

GS Laktobacily Antibio 40Doplňte probiotické bakterie

Unikátní kombinaci velmi odolných kmenů laktobacilů a bifidobakterií obsahuje přípravek GS Lactobacily ANTIBIO 40, s denní dávkou 40 miliard životaschopných mikroorganismů (Pediococcus acidolactici, Lactobacillus helveticus, Lactobacillus plantarum, Bifidobacterium lkongum, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus casei ssp paracasei, Streptococcus thermophilus, Bifidobacterium infantis, Bifidobacterium bifidum). Užívání přípravku je vhodné během a zejména po skončení užívání antibiotik.

 

Apo-LactobacillusUžíváte-li antibiotika z důvodu infekce močových cest, pak můžete využít přednosti složení produktu APO-Lactobacillus. 10 kmenů aktivních mikroorganismů (v počtu 12 miliard v jedné kapsli) doplňuje extrakt z brusinek (100mg) a fruktooligosacharidy, jež jsou živnou půdou pro aktivní bakterie. Právě brusinky jsou dobrou výpomocí proti infekcím močových cest a střev, díky antibakteriální schopnosti obsažených proanthocyanidinů, dále pak vitaminů A, E, C a železa, vápníku, draslíku a antioxidantů.

 

Pearls ICPřátelské bakterie v perlách - Pearls. Jedná se o speciální kapsle vyrobené patentovanou True Delivery technologií v Japonsku, zaručující přežití a schopnost množení přátelských bakterií při průchodu trávicím traktem. Tak se v perle obsažené laktobacily a bifidobakterie dostanou do střeva a teprve tam se uvolní a pomnoží. Speciálním obalem jsou totiž chráněny od kyselého prostředí žaludku. Pearls IC doporučujeme hlavně na cesty, obsahují totiž několik kmenů (Lactobacillus acidophillus, Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacteriumlactis, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium breve) přátelských bakterií, navíc balení nemusíte skladovat v chladničce.

 

 

 

Autor textu: Mgr. Bc. Jindra Vařachová, MBA

Tyto články mají pouze informativní charakter a nenahrazují poradenství lékaře, či lékárníka. V rámci jednotlivých témat se snažíme poskytnout objektivní, vyvážené a pravdivé informace, avšak v rámci omezeného prostoru nemusí být zcela vyčerpávající. Účelem není nabádání k neuvážené spotřebě léčivých přípravků. Při výběru vhodného přípravku a o jeho účincích a způsobu užívání se poraďte s lékárníkem či lékařem. Čtěte pozorně příbalový leták.

 

 

PŘIJĎTE SE PORADIT PŘÍMO DO NAŠÍ LÉKÁRNY: RODINNÁ LÉKÁRNALÉKÁRNA JAROŠOV, PIVOVARSKÁ 546, 686  01 UHERSKÉ HRADIŠTĚ – JAROŠOV, TEL.: +420 572 545 189

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím