Pečeme velikonočního beránka bezlepkově

Nomix Bezlepková moukaBezlepková dieta nemusí být žádné utrpení.

Vaření či pečení v bezlepkovém standardu představuje i zábavu a značnou úsporu času, jelikož se tak vyhneme shánění bezlepkových produktů po rozličných obchodech a navíc můžeme do práce zapojit své děti a užít si hezké chvilky pospolu. Bezlepkovou mouku či kaše seženete i tady na našem e-shopu. A jelikož se blíží velikonoční svátky, vyzkoušejte třeba velikonočního beránka.

Potřebné suroviny na přípravu

200 g bezlepkové mouky Nomix
4 vejce
70 ml teplé vody (asi 5 lžic)
140 g tuku (Hera * olej)
180 g cukru krupice (včetně vanilkového)
1 balíček kypřícího prášku do pečiva
citronová kůra
1 lžíce kakaa

Postup I:

velikonoční beránek

Oddělíme bílky od žloutků. Tuk třeme s cukrem a postupně přidáváme žloutky. Mouku Nomix promícháme s kypřícím práškem a vmícháme do ušlehané hmoty střídavě s vodou Nakonec jemně vmícháme pevný sníh z bílků se špetkou soli. Těsto vlijeme do vymaštěné a vysypané formy. Množství těsta musíme přizpůsobit velikosti naší formy. Mysleme na to, že se těsto při pečení zvedá. Všechny tyto parametry ovlivní pečení. Proto je dobré si pamatovat, že těsto pečeme zvolna při teplotě 150 °C a postupně zvýšíme na 170°C. při této teplotě dopékáme podle objemu těsta. Beránka z 200 g bezlepkové mouky Nomix pečeme asi 50 minut.

Postup II:

Celá vejce, teplou vodu, olej, citronovou kůru a cukr třeme do pěny. Smícháme mouku s kypřícím práškem a postupně vmícháme do pěny. Těsto vlijeme do vysypané formy. Beránek podle postupu I. je křehčí. Pečeme-li beránka podle druhého postupu, bude o něco hutnější, ale vláčnější. Pokud chceme beránka mramorovaného, přidáme k 1/3 těsta kakao.


 

Autor textu: Mgr. Bc. Jindra Vařachová, MBA

Tyto články mají pouze informativní charakter a nenahrazují poradenství lékaře, či lékárníka. V rámci jednotlivých témat se snažíme poskytnout objektivní, vyvážené a pravdivé informace, avšak v rámci omezeného prostoru nemusí být zcela vyčerpávající. Účelem není nabádání k neuvážené spotřebě léčivých přípravků. Při výběru vhodného přípravku a o jeho účincích a způsobu užívání se poraďte s lékárníkem či lékařem. Čtěte pozorně příbalový leták.

 

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím