NiQuitin Mini 4mg pastilky 20x4mg

Náš tip

NiQuitin Mini 4mg pastilky 20x4mg je léčivý přípravek k odvykání kouření s obsahem 4mg nikotinu v jedné pastilce. Pomáhá snížit potřebu nikotinu z cigaret.

Dostupnost: Skladem
Výrobce: GlaxoSmithkline Inc.
Kód SÚKL: 0119099
Kategorie: Srdce, cévy, diabetes
Na kašel se nekašle!
Sport a sex
Expedice: Expedice do 48 hodin

179 Kč

Cena bez DPH: 155,65 Kč
Stará cena: 220 Kč
Ušetříte: 41 Kč, 19%
DOPRAVA již od 58,- Kč

NiQuitin Mini 4 mg lisované pastilky
nicotinum

Niquitin pastilky je léčivý přípravek obsahuící nikotin. S jeho pomocí bude pro vás snadnější přestat kouřit buďto inhed (což je obvykle nejlepší) anebo postupně snižováním množství vykouřených cigaret. Pastilky jsou určeny k pomalému rozpouštění v ústech, během něhož se obsažený nikotin uvolňuje a přes sliznici vstřebává do těla. Takto vstřebaný nikotin nahradí nikotin inhalovaný z cigaret a zmírní některé nepříjemné příznaky pociťované při jeho nedostatku (jako například slabost či podrážděnost) a sníží touhu po cigaretě.

Dávkování: Postup substituční léčby u dospělých starších 18 let je závislý na způsobu ukončení kouření:

Ukončení kouření naráz - začněte s 8 až 12 pastilkami denně. Užijte 1 pastilku vždy, když dostanete chuť na cigaretu. Po 6 týdnech postupně snižujte počet pastilek za den, až vám budou stačit 1-2 pastilky denně, užívání můžete ukončit. Pokud po ukončení léčby pocítíte touhu po cigaretě, můžete znovu užít 1 pastilku.

Ukončování kouření postupně - pokud dostanete neodolatelnou chuť kouřit, použijte místo cigarety pastilku. Snižte tak co nejvíce počet vykouřených cigaret za den, až pro vás bude možné začít se řídit podle ostavce výše ("ukončení kouření naráz"). Jestliže po 6 týdnech nedojde ke snížení vykouřených cigaret denně, poraďte se s lékařem.

Jestliže nepřestanete kouřit ani během 6 měsíců, poraďte se s lékařem. Děti a mladiství od 12 let mohou užívat Niquitin pouze na doporučení lékaře, děti do 12 let by přípravek neměly užívat vůbec.

Protože závislost na kouření není pouze fyzická (při které pomáhá substituční léčba nikotinem), ale také psychická, je dobré se zúčastnit některého podpůrného programu pro odvykání kouření zahrnujícího také behaviorální terapii. Bližší informace podá například poradna pro odvykání kouření Uherskohradišťské nemocnice.

Nikotinová substituční terapie. Přípravek je určen k užití v ústní dutině, nechá se pomalu rozpustit v ústech. Čtěte pozorně příbalovou informaci.

Kontaktní formulář

* Povinné údaje


Vložit nový komentář

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím